Karoglan ORG

Tam Versiyon: Uyarıya Kulak Vermeyenlerin Hali (Karoglanin 08.12.2012 Vaazi)
Şu anda tam olmayan bir versiyonun içeriğine bakıyorsunuz. Tam versiyon'a bakınız.
[Resim: rabbi-zidni-ilmen.png]

UYARIYA KULAK VERMEYENLERiN HALi

08. 12. 2012 Cumartesi


Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim


Ve le kad erselna nuhan ila kamihı innı leküm nezırum mübın .
El la ta'büdu illellah innı ehafü aleyküm azabe yevmin elım .
Fe kalel meleüllezıne keferu min kavmihı ma nerake illa beşeram mislena ve ma neraket tebeake ilellezıne hüm erazilüna bediyer ra'y ve ma nera leküm aleyna min fadlim bel nezunüküm kazibın .
Sadakallahul aziym Hud 25 - 26 - 27
Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim
Andolsun ki, vaktiyle Nuh'u kavmine gönderdik. Nuh onlara: " Ben size azabın sebeplerini ve kurtuluşun yolunu açıklayan bir uyarıcıyım.
Allah'tan başkasına kulluk etmeyin! Gerçekten ben acı bir günün azabının başınıza gelmesinden korkuyorum!" dedi.
Buna karşı kavminden küfreden ileri gelenler : "Biz seni sadece bizim gibi bir insan olarak görüyoruz, sana uyanları ise ilk bakışta en aşağılık olanlarımızdan ibaret görüyoruz. Sizin bize karşı bir üstünlüğünüzü de görmüyoruz. Hatta sizi yalancılar sanıyoruz." dediler.
Sadakallahul aziym Hud 25 - 26 - 27
Allahümme Salli ala Muhammed Mustafa
Allahümme salli ala Ahmedi Mahmudu Muhammed Mustafa
Allahümme Salli ala Nuh Nebiyyullah
Allahümme salli ala Nuh Neciyullah
Allahümme Salli ala sahibu Tufan
Allahümme Salli ala Mehdi ismetullah
Allahümme salli ala Mehdi ihsanullah
Allahümme salli ala Mehdi irşadullah
Allahümme salli ala Mehdi Mürşidu Ahirzaman
Allahümme salli ala Mehdi Fecrullah
Allahümme salli ala Mehdi kaimi leyletullah
imami ahirzaman Mehdi Hidayetullah.
Yolculugumuza başliyoruz:
Herkesin ikiz cocugu olmaz amma Rabbimin dogla döllenmede ikiz nasip ettikleri vardir.
Bazen olur cift kafali bazen olur cift elli bazen olur iki ayri cocuk bazende olur ikiz kilicli catal kilicli.
Allahu Teala ikiz bereketini ilk olarak Yusuf aleyhisselamin babasi Yakub aleyhisselamda tecelli ettirdi ve yakup aleyhissleam catal ceneli idi yani yakub, kubbu ye li yani kubbu cenesi catal sonra yusuf dogdu ve suffu catal oldu yani dili catal oldu ve yusuf aleyhiselam 72 dil bilirdi yani Rabim onun diline bereket ihsan etmişdi. Melik onu cagirdiginda rüyasini tabir için Yusuf aleyhisselam şöyle dua etdi:
Allahümme inni eselüke min hayirhi ve hayri ma hüve lehü ve euzubike min şerrihi ve şerri ma hüve lehü. (Allahim ondan gelecek hayirdan evvel senden onun hayrini beklerim. ondan gelcek şerden evel onun şerrinden sana siginirim.) ve bu duayi ibranice yapti melik bu hangi dil dedi ben anlamadim dedi yusuf aleyhiselam buyurdu bu babam yakubun dili ibranice dedi sonra bu seferde arapca yapti duayi ayni bu dedigimiz gibi yine anlamadim dedi melik bu ne dili dedi yusuf aleyhisselam buyurdu bu atam ismailin dili arapcadir dedi. Melik de 70 dil biliyordu ve yusuf aleyhisselam ona her dilde konuşunca şaşirdi.
Bu haftaki sünnetimiz yusuf sünneti olup dil talim etmek sünnetdir ve ikinci olarak bir iş ve bir aş veya bir şey veya bir şehir veya bir mekan ile veya bir şahis ile karşilaşinca ya kendi dilinde ya ibranice yahut arapca olarak yukardaki duayi okumak sünnetdir.
ücüncü olarak salih aleyhisselam isa aleyhisselam gibi yalin ayak yürürdü ve Bişri hafide onun sünnetini işleyen bir Allah dostudur yani bişri hafi yalin ayakli demek. yani Bişri hafi hz leri salih aleyhiselam ve ve isa aleyhisselam sünnetini son devralandir. onlar yaz kiş yalin ayak gezerlerdi amma biz diyoruzki Avustralyaya yaz gelmesi için Avustralya ve brezilyadan bir kac müslüman gün dogduktan sonra yaklaşik sabah saat 9 gibi güzelce abdest alsin ve sonra ayagina coraplarini giysin ve ve beş dakika corapli dursun ve seccadesini yazsin ve coraplarini cikarip namaza dursun yalin ayak iki veya dört rekat duha namazi kilsin ve namazin birinci rekatinda duha suresini okusun ve bu namazin vakti için peygamber azimuşşan efendimiz develerin ayagi kumda yandigi zaman diye tarif etmişlerdir. yani yaklaşik olarak yaz saati ile sabah dokuz siralari.
esteuzubillah
Vema yüleggahe illa zü hazzin aziym.
Fussilet 35
fussilet yahut Fazilet erbabina hasdir.
Fazilete herkes sahip olamaz. istesede buna haiz olamaz. Rabbim kime haz ve fazilet nasip ederse onlar ruh olgunluguna ulaşmişlardir.
yani FEYZ denen şey kalpten kalbe akar ve bunu ancak rabbim kimin kalbini, kimin kalbine bagladiysa o kaplten digerine feyz akişi gercekleşir.Fazilet ile üstün meziyetler sahibi olunur.
Rabbime Hamdederimki Biz ahir zaman Mehdi ve cemaatini Fazilet sahibi kildi.ve bu makama ilga etdi , şayet Rabbim bizi bu fazilete ve makama, kendi zaati alasi ilga etmeseydi biz bu meziyetlere sahip olamazdik.
Rabbime binlerce hamdü senalar olsun ve melekleri ve peygamberleri ve salih kullarinada binlerce salatu selamlar olsun inşallah.
Bu ahir zamanda Mehdiden Feyz alacak olanlar ancak ve ancak ona kaplpten bagli olanlar olcakdir. kim kalbini mehdiye baglarsa, mehdinin kalbine gelen feyzden, baglanan kalplerede feyz akar.
Teveccüh demek aynen canak antenini uyduya dogru cevirmek gibi kalbini günün herhangi bir saatinde mehdiye dogru cevirmekdir. yani bunun manasi gözlerini yumup kendini mehdinin yaninda ve önünde olarak tasavvur etmekdir.Buna tarikatlarda mürakabe veya Rabita denilir ve Mehdininde sizlere dogru yönelmesine Teveccüh denilir. ve bunu yaparak kişi ,haline uygun bilginin kalpten kalbe aktigini görcek ve bilcekdir.Mürşidi kamiller bunu genellikle akşam namazindan sonra tavsiye etmişlerdir bizde bu adete ters düşmeden akşam namazi sonrasi yapilmasini tavsiye ederiz. ve buna başlayip artik kalbine acilan kanal calişmaya başlayinca, artik feyz alan mesabesine erince, artik her müşkül halinizde santraldan haber alişverişi yapabilirsiniz.
Mehdi santraldir oda bir üst santraldan ona baglananlarin feyzini talep eder ve bu en son muhammede ondan cebraile ve oradanda hakka ulaşir : Feyzurrahmana ulaşir yani Rabbimizin Feyz deryasina ulaşir.
Ve bu feyzlerin neticesinde medhi ve cematina müşkül haline care olcak bir bilgi bir burhan bir hizir bir vezir ve yardimci olrak ulaşir asil işde orada sizlere görev düşüp, Nuh alehyiselam tufan gelcek demesine ragmen onun uyarilarina kulak asmayanlara, o feyz deryasindan gelen rahmet damlalari onlari bogdu öldürdü. Nuhun uyarilarini dinleyip gemiye binenler kurtuldu. işde Mehdide Ahir zamanin kurtuluş gemisini yapmakdadir ve insanlari uyararak gemiye binmelerini istmekdedir her kim onu buda kim bizden biri bunun bizden farki ne deyip hud suresinde bildirlen baştaki ayetde oldugu gibi sen hatta daha bizim seviyemzidende aşagidasin niye sana uyalim derseniz ,Tufan yakindir. Mehdiden feyz almayanlari Ahir zaman tufanlari bogacakdir .Mehdi üc babalidir. yani neden bahsettik ikizlerden ve ikiz kilcdan ve bereketden ve bu bereket Mehidede ücüz olarak meydan gelmekdedir ve Peygamberimiz buyurmuşlar Mehdi benim evlatlarimdan olcak ve Anne tarafi hüseyine baba tarafi hasan bagli olcak demişdir. yani üc babali hasan hüseyin birde muhammed mustafa. işde geminin ortasindaki direge baba adi verilir. işde Mehdinin gemisi batmasin diye üc babalidir üc direklidir.
Herkim kalbini mehdiye rabt etdi bu ahir zaman tufanlarinda fitnelerinde o geminin icinde yer bulup tufandan ve fitneden emin ve selametde olur. kimde mehide kim derse, mehdinin necicini duasi bereketine sellere gark olup gitcekdir.
Nuh gemisi binenleri sahile ulştirdiysa Mehdi gemiside son gemi olup onun uyarilarini dikkate alanlari kurtuluş menziline ulaştirir inşallah.
Kim istemezki önünden bir rehber hep onu dogru yola götürsün işde adi üstünde Mehdi insanlarin hidayetine yani dogru yolu bulmasina vesile olan demekdir.Allahu Telainin 99 ismi olup, her ismini bazi kullari üstünde tecelli ettirir , ve el hadi isminide mehdide tecelli ettirmekdedir cenebi mevla. ve herkimde mehdiye baglandi onlarda birer hidayet rehberi olurlar.
Rabbim mehdi ve tabi olnlarini sirati müstakime dosdogru yola iletsin ki o yol nimete erenlerin yoludur. Delalet yoluna düşmekdende muhfaza buyursun inşallah.


El fatiha maassalavat.

Başağaçlı Raşit Tunca

Vaazi indirmek için linke sag tikla farkli kaydeti sec veya sesli olarak dinlemek için linke tikla

[Resim: Buradan1Red.gif]

https://efsane1turk.net/Resimci/Dosyalar...inhali.mp3

Kar©glan
Başağaçlı Raşit Tunca
______________________

Schrems, 15 Şubat 2018 Salı Son Düzeltleme Yapıldı

Original Kar©glan

_______________________________________

Sessiz Zehirin - ve internetin Sesi ve Onun Şifası Olan - Radyo Karoglan

Ocak - Şubat - Mart - Nisan - Mayıs - Haziran

Temmuz - Ağustos - Eylül - Ekim - Kasım - Aralık

1 Senede/12 Ay

Pazartesi - Salı - Çarşamba - Perşembe - Cuma - Cumartesi - Pazar

1 Yılda/365 Gün

7 Günde/24 Saat

Vaaz - Dini Sohbet - Tasavvuf Sohbetleri - Radyo Karoglanda

RADYO KAROGLAN

Sessiz Zehirin - ve internetin Sesi ve Onun Şifası Olan - Radyo Karoglan