Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tırnak Mantarı
#1
Oku-1 
Tırnak Mantarı

Almanya'nın fahri doktoru Bay Wolfgand Schultz, bugün size en son tıbbi bulguların ayak ve tırnak mantarı gibi tehlikeli ve nahoş bir hastalığı ev koşullarında tedavi etmeyi bir ay içinde nasıl mümkün kıldığını anlatacak.


Wolfgand Schultz, Bremen şehrinde doğdu. Almanya'dan fahri doktora, dermatolog, bilim adamı, televizyonda tıbbi programların sunucusu. Almanya'da Lazer Dermatoloji Derneği Koordinatörü.

Sorularınızın cevabı:

İş deneyimi: 27 yıl

Muhabir: "Merhaba Wolfgand! Asıl soruyla başlayacağım. Almanya'nın tırnak mantarı enfeksiyonu konusunda lider konumda olduğu doğru mu?"

Schultz: Evet. Almanya, tırnak mantarı enfeksiyonu açısından sıralamada lider konumdadır. Bunun nedeni, son derece kötü çevresel durum, halka açık yerlerdeki yetersiz sıhhi tesisler, yetkililerin eylemsizliği ve insanları umursamamalarıdır.

Muhabir: "Wolfgand, ayakların ve tırnakların mantar paraziti enfeksiyonu ne kadar tehlikelidir?"

Schultz: Pek çok insan ayaklardaki ve tırnaklardaki mantarın sadece bir kusur olduğuna ve belirli bir tehdit oluşturmadığına inanıyor. Ama gerçekten böyle mi? Hadi bulalım!

Ayak ve tırnak mantarı veya tıbbi terminolojiye göre onikomikoz, hastalığın ilerleyen aşamalarında ciddi bir tehdit oluşturur.Uzun süreli onikomikoz alerjik reaksiyonlara neden olabilir, bağışıklık sistemini zayıflatabilir ve kronik hastalıkları şiddetlendirebilir. Yani, herhangi bir kronik hastalığınız varsa, o zaman bir mantarın gelişmesi durumunda, kötüleşme olasılığı birçok kez artar!

Bu , ayaklarda ve tırnaklarda basit bir problemin insan hayatını tehdit edebileceği anlamına gelir ! Bu bağlamda şunları söylemek gerekir:

Birincisi, mantar "ayak ve tırnakların basit bir sorunu" değil , vücudun tam bir parazit enfeksiyonudur . Ayak parmağı ve tırnak mantarıyla ilgili tüm sorun, vücudunuzu bir sığınak olarak seçen parazitlerdir. İkincisi, mantar kendi başına ölümcül bir tehdit değildir, ancak sahip olduğunuz herhangi bir hastalık için bir katalizör görevi görür.

Kabaca söylemek gerekirse, mideniz veya karaciğeriniz gibi kronik sorunlarınız varsa, vücudun otoimmün sistemini etkileyen bir mantarın varlığı, tüm bu durumların kronikten akut hale gelme olasılığını otomatik olarak artırır.
MANTAR TEDAVİ EDİLMEZSE NE OLUR?

30 yaşın üzerindeki kişilerde mantar enfeksiyonu, soğuk algınlığı, bronşiyal astım ve iç organ bozukluklarının başlıca nedenidir. Bu yaşta, bir tırnak enfeksiyonu, alt bacak boyunca dermatit gelişimine yol açabilir. Bu nedenle mantarın tedavisini geciktirmek imkansızdır. İhmal edilen hastalık, hayatı tehdit eden komplikasyonlara neden olan tamamen distrofik bir onikomikoz formuna yol açar.
VE ŞİMDİ ANA KONU...

Hayati aktivite sürecinde mantarlar toksik ürünler üretir: ksantomegnin, penisilin, viomellein ve antibiyotiklere benzer diğer maddeler. Vücuda girdiklerinde bu toksinler ciddi somatik hastalıklara neden olur. Netlik için fotoğraflara bakın (Dikkat! 18+)

Toksikoderma: vücudun ve kolların lezyonu

Lyell sendromu (toksik epidermal nekroliz, vakaların %80'i ölümcüldür)

Enfeksiyonun erken evrelerinde herhangi bir önlem alınmazsa, mantar kanla iç organlara yayılır ve zayıflamış bir bağışıklık ile bulaşıcı komplikasyonların gelişmesine neden olur: kalbin, karaciğerin, karın organlarının, böbreklerin toksik-alerjik lezyonları.

Zamanında yardım olmadan ölüm olasılığı% 95'tir.

Mantar erken tedavi edilmezse birkaç yıl içinde tırnak plağının yapısını tamamen bozar ve kaybına yol açar.

Başparmak tırnak plağının ihmal edilmiş mantar enfeksiyonunun sonuçları

Bazı hastalarda henüz gelişmenin erken evrelerindeydi ve kolayca tedavi edilebilirdi, bazılarında ise zaten yeterince gelişmişti ve tedavi biraz zaman aldı. Sorun hala herkesin yardım için hemen yaklaşmaması gerçeğinde yatmaktadır. Birçok insan, bir nedenden dolayı mantarın sihirli bir şekilde kendi kendine gitmesi gerektiğini ve her şeyin normale döneceğini düşünüyor. Aslında, parazitler kendi başlarına gitmeyecekler. Tedavi edilmediği takdirde, mantar sadece tüm bacak ve tırnaklara yayılacak ve etkileyecektir.

Tırnak mantarının şu şekilde yok edilebileceğini söyleyen ipuçları var: "Çiviyi %2 sirke ile yıkayın ve üzerine bir damla normal hidrojen peroksit sürün". Bu tamamen saçmalık. Bu işlemi yaptıktan sonra, mantar ağının tüm vücuda yayılmasına elverişli alkali bir ortam yaratarak durumu daha da kötüleştireceksiniz. Bu nedenle, bilmek önemlidir ...
Eczanelerde MANTAR ÖLDÜREN ÖDENEK YOKTUR!

Seçenek 1 - Sistemik İlaçlar

Size çok para harcayan doktorların reçete ettiği tüm yöntemleri dürüstçe anlatacağım, ancak BUNLARIN HEPSİ SONUÇ VERMEYECEKTİR. Sadece semptomları gizler veya geçici olarak "uyumasına" izin verirler, ancak bir süre sonra hastalık devam eder! Başka olası yan etkiler de vardır: cilt tahrişi, artan terleme, ilgili alerji.

Seçenek 2- damlalar ve vernikler

Bu ilaçları kullananlarda genellikle KORKUNÇ ALERJİ vardır. Bu yaygın bir fenomendir, çünkü vücudun toksikolojik zehirlenmesi, cilde bir mantar önleyici madde uygulandıktan hemen sonra başlar. Bir kişi diğer insanlara kıyasla daha hassas olabilir.
AMA PARMAK VE TIRNAK MANTARINI NE TEDAVİ EDEBİLİRİZ?

Mantarı tedavi etmek için sporlarını yok etmek ve mantar ağının vücuda yayılmasını durdurmak gerekir. Yakın zamana kadar, bunu gerçekleştirebilecek hiçbir ilaç yoktu. Tüm mantar önleyici ajanların yalnızca geçici kozmetik etkileri vardı. Enstitümüz, mantar sporlarını "durduran", yani çoğalma fırsatını elinden alan bir ilaç ancak 2019'da geliştirdi. Çözümün adı "Taze Parmaklar". Bileşimleri sayesinde Fresh Fingers cilde veya tırnağa derinlemesine nüfuz eder ve mantarı yok eder.

Yaklaşık 10.000 saatlik araştırma ve derneğin özellikle mantarlara karşı etkili bir ilaç arayışı için geri ödediği yaklaşık 3 milyon Euro, bu ajanın üretimi için kullanıldı. Bilim adamları, iyileştirici özelliklerini belirlemeden önce birçok formülü test etmişti.

1. Standart yönteme göre hesaplanan Taze Parmakların etkinliği (tedavi edilen 100 kişilik bir gruptaki toplam hasta sayısından iyileşen hasta sayısı):

Tırnak mantarının yok edilmesi - %99.3
Sporcu ayağının ortadan kaldırılması -% 99.7
Ayak derisinin temizlenmesi - %95
Ayak ve tırnak kokusunun giderilmesi - %100
Ayak terlemesinin giderilmesi - %90
Bu durumda iyileşme, mantarın ve onunla ilişkili hastalıkların yok edilmesi ve bir yıl içinde nüksetmemesi anlamına gelir.

2. Alerjik reaksiyonlar dahil olmak üzere istenmeyen yan etkiler tespit edilmemiştir.

3. Fresh Fingers, tırnak ve atlet ayağına karşı mücadelede önde gelen ilaç olarak kabul edilmektedir.

Almanya'ya ek olarak, ilaç Avrupa'da Paris'teki Dermoloji Üniversitesi'nde onaylandı. Klinik çalışmalar Alman verilerini tamamen doğrulamıştır. Fransızlar daha yüksek bir nekahat yüzdesine bile ulaştı. Klinik araştırma döngüsü Çin, Japonya ve Vietnam'da tamamlanacak. Asya ülkeleri Fresh Fingers ile çok ilgileniyor. Testler ilacın son derece etkili olduğunu göstermiştir.

Kaynak :

today-topnews

Signing of RasitTunca
Kar©glan Başağaçlı Raşit Tunca

Smileys-2
WWW
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi