Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Temre duası, elde, yüzde ve vücutta çıkan temrelerin, siğillerin yok olması için dua
#1
20-2014icon 
[Resim: Temre-ve-Sigil-Duasi.png]

Temre duası, elde, yüzde ve vücutta çıkan temrelerin, siğillerin yok olması için Dua

[Resim: Temra-Sigil-Duasi.jpg]

Temre duası, elde, yüzde ve vücutta çıkan temrelerin, siğillerin yok olması için, yer gök dua diyerek Allah'a sığınmalıyız. Dualara devam edersek, Allah'ın izniyle şifa bulunacaktır. Yapılan dualar içtenlikle ve inanarak okunursa, daha çabuk ve kesin şifa bulunacaktır. Temrelerine şifa arayanlar, aşağıdaki duaları uygun şekilde okuyabilirler.

Temre duaları

[Resim: istiaze-ve-Besmele-Kirmizi-Renk.png]

أَمْ أَبْرَمُوا أَمْرًا فَإِنَّا مُبْرِمُونَ

Em ebremû emren fe innâ mubrimûn.

(Zuhruf 79)


Meali,
"Yoksa onlar işi sağlam mı tuttular? Muhakkak gerçekte biz, işi sağlam tutanlarız."

Bu dua elde ve yüzde bulunan temrelerin kalemle kenarları işaretlendikten sonra 3, 5, 7, 40 defa okunduğunda, Allahü Teala şifa verecektir.


[Resim: istiaze-ve-Besmele-Kirmizi-Renk.png]

سَنَسِمُهُ عَلَى الْخُرْطُومِ إِنَّا بَلَوْنَاهُمْ كَمَا بَلَوْنَا أَصْحَابَ الْجَنَّةِ إِذْ أَقْسَمُوا لَيَصْرِمُنَّهَا مُصْبِحِينَ وَلَا يَسْتَثْنُونَ فَطَافَ عَلَيْهَا طَائِفٌ مِّن رَّبِّكَ وَهُمْ نَائِمُونَ فَأَصْبَحَتْ كَالصَّرِيمِ

Kalem suresinin 16. -20. ayetleri 7 defa okunmalı, 20. ayet 7 defa tekrar edilmeli ve temrenin üzerine üflenmelidir.

"Senesimuhu alel hurtumi. İnna belevnahum kema belevna ashabel cenneti iz aksemu leyasri munneha musbihıyne. Ve la yestesnune. Fetafa aleyha taifun min Rabbike ve hum naimune. Feashebat kessariymi."

(Kalem 16-20)

Meali, "Yakında biz onun burnu üzerine damga vuracağız. Gerçek olan, biz o bahçe sahiplerine bela verdiğimiz gibi, bunlara da bela verdik. Hani onlar sabah vakti onu bahçeye devşireceklerine and içmişlerdi. Bu konuda hiç istisna yapmıyorlar. Fakat onlar uyurken, Rabbin tarafından dolaşan ve gelen bela onun üzerine sarıp, kuşatıverdi. Sonunda bahçe kuruyup, kaskatı kesildi."

Taha suresinin 105., 106. ve 107. ayetlerini okumak temrelere faydalı olacaktır.

[Resim: istiaze-ve-Besmele-Kirmizi-Renk.png]

وَيَسْأَلُونَكَ عَنِ الْجِبَالِ فَقُلْ يَنسِفُهَا رَبِّي نَسْفًا فَيَذَرُهَا قَاعًا صَفْصَفًا لَا تَرَى فِيهَا عِوَجًا وَلَا أَمْتًا

''Ve yes'eluneke anil cibali fe kul yensifuha nesfa. Fe yzeruha kaan safsafa. La tera fiha ivecen ve la amta."

(Taha 105/ 106/ 107)

Meali

"'Resulüm! Sana dağlar hakkında sorduklarında, De ki! Rabbim onları ufalayarak savuracak. Böylece yerlerini dümdüz, bomboş bırakacak. Orada ne bir iniş, ne de bir yokuş göreceksin.''

3 tane boğumlu arpa ya da buğday çubuğunu temrelerin üzerine sürerek, Taha suresinin 105., 106. ve 107. ayetlerini okumalısınız. Daha sonra bu çubukları nemli bir yere gömerek, çürümesini sağlamalısınız. Çürüyen çubuklarla birlikte, Allah'ın izniyle temreleriniz iyileşecek ve düşecektir.

Aşağıda vereceğimiz duayı, bir kalemle çevrelediğiniz temrelerin üzerine 3, 5 ve 7 defa okuyarak üflemelisiniz. Allahü Teala'nın izniyle kısa sürede temreleriniz kaybolacaktır.

"Şeceratün cemma fi sahratin sama la asle leha sabit ve la ferau leha sabit yunusun haraca min batnil hüt fedarabeha bi asahü fahterakat fahterakat."

İrice bir tuz tanesine 3 tane İhlas ve 1 tane Fatiha suresi okuyup, temrelerin üzerine sürün. Daha sonra tuz tanesini bahçeye gömün. Yüce Rabbimiz size inşallah şifa verecektir.

Peygamberimizin (s.a.v.) hanımlarından birine tavsiye ettiği bu duayı okumak, sizlere de Allah'ın izniyle şifa olacaktır. "Allahümme ya musağğırel kebiyri ve mükebbires sağıyri sağır ma bi."
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi