Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 4.33 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
En Çok Kullanılan 30 Beden Dili ve Anlamları [Kadınlar ve Erkekler için Vücut Dili]
#1
[Resim: 148831575928184.png]

En Çok Kullanılan 30 Beden Dili ve Anlamları [Kadınlar ve Erkekler için Vücut Dili]


Beden dili hareketleri ve anlamları, hem kadınların hem de erkeklerin en güçlü silahlarıdır. En çok kullanılan vücut dili hareketleri, karşınızdaki kişinin size karşı nasıl bir tavır takındığını alenen gösterir. İşte sizlere kadınların ve erkeklerin en çok kullandıkları beden dili ve anlamları:

Beden dili hareketleri olmaksızın, sadece konuşulan sözler ile iletişimi sınırlı tutmak, pek çok kişinin düştüğü hatadır. Söyleyeceklerimizi karşı tarafa aktardığımızda veya diğer kişinin söylediklerini dinlediğimizde, iletişimin gerçekleştiğini varsayarız. Sözel olmayan iletişimi hiçe sayarak, beden ve vücut dilini kullanmadan konuşmayı, sağlıklı bir şekilde tamamladığımızı düşünürüz. Ve bu noktada yanılırız. Çünkü beden dili hareketleri ve anlamları, konuştuklarımızdan daha etkili olabilmektedir.

Sadece beden hareketlerine bakarak değil, karşımızdaki kişiyi bütünüyle incelememiz gerekir. Jest-mimik, ses tonu, tınısı, yüksekliği veya alçaklığı bunların her biri doğru bir iletişim kurmanız için önemlidir. Ayrıca beden dili öğrenme ve anlama teknikleri ile aslında anlatılmak istenenin ne olduğu keşfetmenizi sağlayacaktır.

Şimdi hem kadınların hem de erkeklerin sıklıkla kullandığı vücut dili ve anlamları hakkında sırasıyla bahsetmek istiyorum:
Kadınlar Tarafından En Çok Kullanılan 20 Beden Dili

Özellikle bu konunun daha çok erkekleri ilgilendirdiğini düşünüyorum. Kadınları tanımak istiyorsanız, sözlerine değil, kesinlikle vücut diline bakmalısınız. Çünkü kadınlar her şeyi apaçık dile getirmezler. Hoşlansalar dahi bunu belli etmezler. İncinmekten korkarlar veya ilk adımı sizin atmanızı beklerler. Tabii bunun aksi de mümkündür. Ne istediğini bilen, aradığını bulduğuna inanan güçlü kadınlar direkt olarak konuşmayı tercih ederler. Fakat bunların sayısının az olduğunu bilmelisiniz. (Güçlü kadınların dikkat çekici özelliklerine bu yazıdan ulaşabilirsiniz.)

Konuşmalarımızdan, beden hareketimize, vücut dilimize varana kadar bizi anlamanızı sağlayacak tüyoları sizlerle paylaşmadan önce birkaç bir şey söylemek istiyorum. Aşağıda ele alacağım iletişimde önemli rol oynayan yardımcı hareketleri doğru yorumlayabilmeniz için karşınızdaki kadını doğru gözlemlemeniz gerekiyor. Bunun için sadece hoşlandığınız veya yakınlaşmak istediğiniz kişiyi değil, diğerlerini de gözlemlemelisiniz. Böylece aradaki farkı daha iyi anlayarak, yorumlarınızı doğru bir şekilde yapabilirsiniz.

Şimdi, kadınların beden dilini çözmek için bilmeniz gerekenler sizlerle:
Kadınların Göz Bebeklerinin Büyümesi

Kadınların Göz Bebeklerinin Büyümesi
Gözler nasıl ki kalbin aynasıysa, iletişimde önemli bir role sahiptir. Bir kadının gözünün içine bakarak, sizden hoşlanıp hoşlanmadığını kolaylıkla anlayabilirsiniz. Eğer ki göz bebeklerinin içi büyüyor ve kadının gözlerindeki ışığı fark ediyorsanız; bu sizden hoşlandığı anlamına gelir. Sözlerimizi bir şekilde seçerek konuşabiliriz. Fakat gözlerimizi kontrol etmemiz gerçekten zordur. Bu nedenle sözsüz iletişimde gözler önemli!

Kadınların beden dili konusunda kendilerini ele verdikleri ilk nokta da gözlerdir. Fakat bu ortama, ışığa bağlı olarak değişebilir. Çünkü karanlık ve loş ortamda göz bebeklerimiz istemsiz olarak büyür. Bu yüzden tam güvenilir bir metot değildir. Tam olarak ışıktan emin olmanız gerekir. Göz kontağı kurmak, vücut dilinde önemlidir. Eğer karşınızdaki kadın sizinle göz kontağı kuruyor ve gözlerini kaçırmıyorsa, buradan size karşı olumsuz bir his beslemediğini anlayabilirsiniz. Aynı zamanda göz kontağı kurarak uzun uzun sohbet ediyorsanız da bu ilişkinin adının konmasını istiyor demektir. Elbette ki utangaç kızlarımız da olabilir. Gözlerini sizden kaçırabilir. Bütün bu durumları iyi bir şekilde gözlemleyerek karşınızdaki kişinin bilinçaltını okuyabilirsiniz.
Kadınların Selamlaşma Tokalaşma Merasimi

Kadınların Selamlaşma Tokalaşma Merasimi
Hemen söyleyelim; en çok kullanılan beden dili, tokalaşmadır. Biliyorsunuz ki selamlaşmanın binbir çeşit yolu vardır. Sadece merhaba diyerek, eli belirsiz bir şekilde sıkarak yahut tutulan eli bırakmak istemeyerek… Tokalaşma şekilleri de duyguları ele veren ikinci önemli konu. Çünkü siz elinizi çekene kadar biz geri adım atmıyor isek bilin ki bu iş tamam demektir. Tabii ki tam anlamıyla tamam diyebilmek için iletişimde önemli olan diğer unsurları da önemsemeniz gerekir. Kadınların beden dili konusunda gizleyemedikleri hareketlerden birisi de tokalaşma durumudur.

Tavsiye Ederiz: Bırakılmak İstenen Etkiye Göre Nasıl Tokalaşılır?
Kadınların Parmaklarının Duruşu

Kadınların Parmaklarının Duruşu
Kadınların vücut dili konusunda en güçlü silahlarından birisi de parmaklarıdır. Çünkü narin ellerindeki bu parmak uzantıları, doğru şekilde kullanıldığında, kolayca istenen etki bırakılabilir. Parmakların duruşu da tamamen size karşı duygularımızı gösteriyor. Çünkü biliyorsunuz ki ellerimizi, kollarımızı hareket ettirmeden duramayız. Hareket ettirmiyorsak bir sorun var demektir. Onu aşağıdaki başlıkta inceleyeceğiz. Şimdi asıl konuya gelelim. Parmaklarımızı saçlarımıza götürüyorsak bundan iyi anlam çıkartabilirsiniz. Çünkü bunun anlamı karşımızdaki erkeğin ilgisini çekmek istememizdir. Karşınızdaki kişi bu işlemi yavaş bir şekilde yapıyorsa o kadın kesinlikle bir aşk uzmanıdır diyebilirim. Hızlı veya gergin bir şekilde parmaklarını saçları arasında dolaştırıyorsa da karşınızdaki kişinin utangaç olduğunu söyleyebilirim.

Elbette ki yanımızda yöremizde olan eşyalara dokunmamızın da bir anlamı var. Örneğin bardağın baş kısmı ile oynayan veya ya da ritim tutan biri varsa karşınızda bunun anlamı bütün dikkatini bana ver. Senin ilgini çekmek istiyorum şeklinde yorumlanabilir. Tabii ki bunları kasıtlı bir şekilde yapıyor olması gerekir. Çoğunlukla beden dilimizi kontrol edemediğimiz için kasıtlı olarak yaptığımızı varsayabilirsiniz.
Kadınların Ellerinin Duruşu

Kadınların Ellerinin Duruşu
Çoğu kadın sıkıldığında, utandığında veya kızdığında ellerine bakar. Tabii ki bu kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Fakat karşınızdaki kadının size karşı ne hissettiğini anlamak istiyorsanız, onu doğru bir şekilde gözlemlemelisiniz. Her hareketini yorumlamaya çalışmalısınız. Bunu sadece beden dili olarak algılamamalısınız. Jest, mimik, ses tonu her şeyi ile bir bütün olarak incelemelisiniz. Bu sayede karşınızdaki kişi utangaç mı yoksa size kızdı mı kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Karşınızdaki kişi utangaç ise ilgisi ilk olarak elleri üzerine yoğunlaşır. Çünkü yüzünüze bakmakta güçlük çeker. Bu nedenle de gözleri ellerine gider. Tabii karşınızdaki utangaç olmayabilir. Sizin yaptığınız bir davranışa veya günlük yaşadığı bir olaya sinirlenmiş olabilir. Bu durumda kadınlar masanın üzerinde elleriyle ritim tutarlar.

Kadının elleri çenesindeyse ve düşünceli bir şekilde hayallere dalıyorsa bilin ki ilgisi sizin üzerinizde değildir. Hatta siz onun ilgisini çekmiyorsunuzdur. Bu sırada genellikle düşünülen husus, karşımdaki kişi beni hak ediyor mu tarzında sorulardır. Ki bu soruların cevapları kadınlar için oldukça önemlidir. Bu konuda tek çıkar yolunuz nazik olmak ve karşınızdakini etkilemek için nasıl davranmanız gerektiğini bilmektir.

İlginizi Çekebilir: Beden Diliyle Karşınızdaki Kişiyi Etkilemenin 9 Yolu
Kadınların Dudaklarının ve Ağzının Duruşu

Kadınların Dudaklarının ve Ağzının Duruşu
Karşınızdaki kadın dudaklarını ısırıyor veya ıslatıyorsa bu erkekler için iyiye işarettir. Çünkü dudaklar istemsiz bir şekilde kendini ele verir ve kadınların hoşlanma hareketleri sıralamasında zirvede yer alır. Kadının hislerini anlamak istiyorsanız dudaklarına bakabilirsiniz. Tabii ki burada abartıya kaçmamanız gerekiyor. Bu durum aksi anlaşılmalara sebep olabilir. Dudak ısırma hareketi, çoğu erkeğin kadının utangaç olduğunu düşündürür. Fakat tam aksine karşınızdaki bayan sizinle flört etmek istiyordur.

En çok kullanılan beden dili hareketlerinden olan ağız hareketleri ise kadının karşısındaki kişiyi beğenip beğenmediğini, isteyip istemediğini anlamanızı sağlar. Özellikle kadın ruj sürüyormuş gibi işaret parmağını dudağında gezdiriyorsa ilişki konusunda bocalıyordur. Ağzını sıkı sıkı kapatıyorsa, dişlerini dahi göstermiyorsa hislerini gizlemeye çalışıyordur. Aksine ağzı açıksa bilin ki bu iş olmuştur. Kadın sizden hoşlanıyordur. Hatta ağzı açık bir şekilde alt dudağını ısırıyorsa, bilin ki kafasından acaba beni beğendi mi, tarzında sorular dolaşıyordur.
Kadınların Ayaklarının Duruşu

Kadınların Ayaklarının Duruşu
Karşınızdaki kadının ayakları ve oturuş pozisyonu size doğru dönükse buradan kadının size ilgi duyduğunu anlayabilirsiniz. Aksine size doğru dönük değilse, hoşlanmadığını anlayabilirsiniz. Burada büyük pay size düşüyor. Kadının ilgisini çekmeyi başarabilirseniz, yönünü size döndürebilirsiniz. Düşüncelerinin değişmesini sağlayabilirsiniz.
Kadınların Elini Çeneye Koyması

Kadınların Elini Çeneye Koyması
Kadınların flört hareketleri ve anlamları üzerine bilmeniz gereken en önemli noktalardan birisi, çeneye dokunuş şeklidir. Eğer bir kadın elini çenesinin altına koymuş düşünceli gözlerle size bakıyorsa, daha sizin için karar vermemiş demektir. Hatta o arada size ne kadar değer vermesi gerektiğini düşünüyordur diyebilirim. Bu gibi durumda asılında kadın beni ikna et, sana inanıyım mesajı veriyordur. Tabii ki anlayabilene. Bu durumu doğru bir şekilde kullanmalısınız.
Kadınların Öne Doğru Eğilmesi

Kadınların Öne Doğru Eğilmesi
Kadın size karşı boş olmadığını öne doğru eğilerek anlamanızı sağlar. Çünkü kadınlar öne doğru eğilerek dekoltesini sizin görmenizi sağlayacak şekillerde sergilerler. Aksine tavır takınıyor, arkasına yaslanıyorsa da aranıza mesafe koyduğunu anlayabilirsiniz. Kadınların vücut dili konusunda en güçlü silahları, bedenleri değil midir zaten?
Kadınların Yüz Hareketleri ve Bakışları

Kadınların Yüz Hareketleri ve Bakışları
Kadınların yüz hareketleri, jest ve mimiklerinden anlamlar çıkartabilirsiniz. Özellikle o mest edici bakışlar. Her kadın sevdiği adama daha başka bakar. Tabii önemli olan bunu anlayabilmek. Bunu anlayabilirseniz, karşınızdaki kişinin sizinle ilgilenip ilgilenmediğini kolaylıkla çözebilirsiniz. Eğer ki kadın, çenesini kenetlemiş ve çene altına (gıdık kısmı) koymuş size bakıyor ise sizden ilgi bekliyordur. “Yüzüme bak, güzel miyim, bana bir şeyler de” gibi içten içe kendiyle konuşuyordur. Kısacası bu duruş, karşısındaki tarafından beğenilmek için sergilenmiş bir harekettir. Aynı zamanda en çok kullanılan beden dili hareketleri listesinde de bakışlar ve yüz hareketleri ilk sıralarda yer alır.

Bakışlar elbette ki birçok kadının duygularını ele verir ve aşkın beden dili gözlerde başlar. Çünkü biliyorsunuz ki bir tanımadığınız bir insana şöyle bir bakarsınız, bir de sevdiğiniz insana değil mi? Bu nedenle o bakış ile bu bakış arasındaki farkı çok iyi kavramanız gerekiyor. Eğer size dikkatli bir bakış atıyorsa, bu size karşı kadının boş olmadığı anlamına gelir. Tam tersi varla yok arası bir bakış atmışsa da ya sizden hoşlanmıyordur ya da duygularını saklamak için ilgilenmiyormuş gibi yapıyordur.
Kadınların Erkeği Taklit Etme Halleri

Kadınların Erkeği Taklit Etme Halleri
Her hareketinizi taklit ediyorsa bilin ki sizi ya çok seviyor ya da ailesinden biri gibi görüyordur. Ama daha çok birinci seçenek ağır basacak diye düşünüyorum. Saçınızı kaşırken, kadının da saçını kaşıması, bacak bacak üstüne attığınız aynı şekilde kadın da oturuş pozisyonunu sizinki gibi değiştirdi bunların hepsi yansıma hareketleridir. Ve sizi kendine yakın gördüğünün göstergesidir. Uzmanlar bunu mimetizim olarak adlandırırlar. Farkında olmadan kadının veya erkeğin sizi taklit etmesi, size güveniyor anlamına gelir.
Kadınların Saçlarının Duruşu

Kadınların Saçlarının Duruşu
Saçlara göre de beden dili olur mu demeyin. Çünkü saçlar, aşkın beden dili olarak görülür ve birçok bilgi verir. Kadınlar için saçları gerçekten önemlidir. Karşıdaki kişiye saçlarıyla mesaj veren kadınlarımız vardır. Yukarıda dediğim gibi kadın, elleriyle saçlarıyla oynuyorsa bu iyiye işarettir. Fakat burada bu konuyu anlatmayacağım. Saçların duruşundan bahsedeceğim. Kadın saçlarını kulağının veya kafasının arkasına almışsa güzelliğini göstermek istiyordur. Saçından bir tutam yüzüne bırakmışsa kendine seksilik katmak istiyordur. Saçını topuz yapıyorsa da durum biraz daha erotikleşmektedir. Ortadan ayrılmış saçlar ise beğenilmek isteyen fakat kendine güvenmeyen kadınları işaret eder.
Kadın Bacaklarının Duruşu

Kadın Bacaklarının Duruşu
Kadın özellikle sevdiği erkeğe güzel görünmek için daha çok seksapaliteliğini öne çıkartacak kıyafetler tercih eder. Bacakların duruşu özellikle kadının etek giydiği zamanlarda belli olur. Çünkü bacaklarının aldığı şekil, o kadının cinselliğe ve toplumun tabularına karşı tutumunu ortaya koyar.

Kadınların flört hareketleri ve anlamları konusunda bacaklar önemli mesajlar taşır. Örneğin; kadın, bir bacağını altına almış diğerini rahat bir şekilde uzatmış oturuyorsa bu kendine güveni olduğunu gösterir. Ve bilirsiniz ki erkekler kendine güvenen kadınlardan hoşlanır. Bu aslında bayanların uyguladığı bir tuzaktır. Aynı şekilde bacak bacak üstüne atması da kadının rahat olduğunu gösterir. Eğer ki bu tarz otururken bacaklarını paralel bir şekilde size sergiliyorsa bu da bir davettir.
Kadınların Kollarının Duruşu

Kadınların Kollarının Duruşu
Kadınların hoşlanma belirtileri konusunda kollar da büyük bir mesaj taşır. Kadının kollarının duruşu da size karşı nasıl bir tavır takındığını anlamanızı sağlar. Eğer ki bir kadın kollarını bağlamış ve geriye yaslanmışsa bu size kızdığının işaretidir. Yani sizden pozitif bir elektrik alamamıştır. Bu durumda ne yazık ki hiçbir tavır size yardımcı olmaz. Kadını yumuşatmanız gerekiyor. Bu durumda espri yeteneğinizi kullanmalısınız. Tabii ki sulu şakalardan kaçınmalısınız. Ya da olay mahallinden uzaklaşmalısınız. Kadının sinirinin geçtiğine emin olduğunda ufak bir hediyeyle kalbini alabilirsiniz.
Kadınların Temas Hali

Kadınların Temas Hali
Kadın sizinle konuşurken sürekli olarak size dokunmak için fırsat kolluyorsa, bilin ki sizden hoşlanıyordur. Yeşil ışık yakmıştır ama siz anlamıyorsunuzdur. Duygusal bir beklenti içinde olan kadınlar karşısındaki erkeği etkilemek için temas halinde olmak isterler. Öyle ki normalde hiç komik bir espri yapmasanız dahi gülerler ve kolunuza hafifçe dokunurlar. Sizinle temas haline olan bir kadın varsa bilin ki sizi seviyordur veya size ilgi duyuyordur.

Kadınların hoşlanma belirtileri ve flört hareketleri konusunda temas hali, liste başıdır. Temas hali dışında aynı zamanda kadın sevdiği erkeği elinde tutmak ister. Bunun için de sürekli dibinde biterler. Türlü türlü bahanelerle yanınızda olmasını sağlarlar. Normalde önemsiz bir konuyu anlatsanız dahi kafalarını sola doğru yatırıp sevimli olmaya çalışırlar. Bacağınıza veya herhangi bir yerinize çaktırmadan temas halinde olurlar.
Kadınların Yalan Söylediği Durumlardaki Hali

Kadınların Yalan Söylediği Durumlardaki Hali
Kadınlar sevdikleri erkeklere dürüst olmayı isteseler de bazı durumda beyaz yalanlara başvurabilirler. Eğer ki normalden daha farklı bilinçsizce hareket ediyorlarsa yalan söylüyorlardır. Konuşurken burnu ile oynuyor veya ağzını kapatıyorsa, saçı-başıyla oynuyorsa bilin ki size yalan söylüyor. Veya yalan söyleyecektir. Kısacası kadın yüzüne, başına elini ne kadar çok götürüyorsa yalan söyleme ihtimali yüksek. Çünkü dikkat ettiyseniz yalan söyleyen kişiler ellerini daha çok kullanır.
Kadının Başını Sola Doğru Yatırması

Kadının Başını Sola Doğru Yatırması

Başını sola doğru yatırarak sizi izleyen bir kadın, aslına bakarsanız ne konuştuğunuzu dinliyordur ne de anlattıklarınızdan bir haberdir. Çünkü kadın size karşı dalıp gitmiştir. İstediğiniz kadar anlatır, o çoktan sizi dinliyormuş gibi yapıp hayal alemine dalmıştır bile. Tabii bu arada başını sola doğru yatırıp sizin gözlerinizin içine bakması gerekiyor. Bu ayrıntıyı atlamamak gerek.
Kadının Ensesini Okşaması

Kadının Ensesini Okşaması
Kadın eğer ki size bakarak kendi ensesini okşuyor veya ön kolu ile oynuyorsa yaşadığınızın resmidir. Çünkü bu gibi durumda kadın “karşı taraftaki kişinin onu okşadığınızı hayal eder.” Bu hareket bilinçaltı bir tavırdır ve kadınların hoşlanma belirtileri arasında yer alır. Psikologların çoğu da bunu doğrulamıştır. Zaten bu tarz bir girişimde bulunan kadının büyük ihtimal sevgilisisinizdir. Kısacası size benimle ilgilen mesajı veriyordur.
Kadınların Kollarını Göğüs Bölgesinde Birleştirmesi

Kadınların Kollarını Göğüs Bölgesinde Birleştirmesi

Kolları göğüs bölgesinde birleştirmiş bir kadın, karşısındaki kişiyi dinliyormuş havası verse de aslına bakarsanız rahat olmadığı anlamına gelir. Bu gibi durumlarda vücut savunmaya geçerek, kapanma hareketi yapar. Yani aranıza bir bariyer koyar. Aynı şekilde önüne kahve fincanını, meyve tabağını vs. eşyaları koyuyorsa da savunmada olduğunu bilmelisiniz. Aksine önünüzdeki yığınları bir kenara itiyor ve ellerinize bakıyorsa bu iyiye işarettir.
Kadınların Gülümseme Hali

Kadınların Gülümseme Hali

Kadınlar için gülümsemek güçlü bir silahtır. Kızdıklarında, öfkelendiklerinde dahi kadınlar kendini güçlü göstermek için gülerler. Ama işin içine sevgi girdiğinde bu pek böyle değildir. İstemsiz bir şekilde kadın etrafa mutluluk saçar. Özellikle aşık ve aşkı yaşayan kadın bu şekilde olur. Güç gösterisi için gülümseme ile bu durumu kolaylıkla ayırt edebilirsiniz.
Kadınların Vedalaşma Hali

Kadınların Vedalaşma Hali

Kadınların beden dili hakkında pek bilginiz yoksa bile veda etme durumu size gerekli mesajı verebilir. Eğer bir kadın vedalaşırken ellerini boynunuza kenetlemiş ve sarılma sürecini uzun tutuyorsa bilin ki o kişinin sizde gözü vardır. Yanağınızdan dahi öpüyor olsanız bile kadın bu tarz bir eğilim içinde ise sizi apaçık sevdiğini belli ediyordur. Size sarıldığında hem bırakmak istemiyor hem de kalbinin atışını size hissettirmek için iyice size sokuluyorsa da kadının sizden hoşlandığını anlayabilirsiniz. Eğer ki bu durumda kadının beline veya sırtına elini koymuyorsanız veya sözlü bir cevap vermiyorsanız kadın kendini geri çeker. Boynundan öpüyorsa da kesin o kadın erkeğe aşıktır. Eğer ki siz oturduğunuz yerden kalmadığınız halde sizi öpüyorsa da kadının kararsız olduğunu anlayabilirsiniz.
Erkekler Tarafından En Çok Kullanılan 10 Beden Dili

Erkekler, kadınlar gibi beden veya vücut dilini pek kullanmayı önemsemezler. Biliyorsunuz ki kadınlara göre daha farklı düşünürler. Kadınlar istedikleri direkt söylemek yerine dolaylı yollardan erkeklere mesaj verirler. Erkekler ise tam aksine istedikleri şeyi doğrudan dile getirirler. Bu nedenle aslına bakarsanız erkeklerin beden dili hareketlerini gözlemlemeden ne demek istediklerini anlayabilirsiniz. Ama karşınızda bir çetin cevizin olduğunu düşünüyorsanız, erkekler tarafından en çok kullanılan beden dili hareketlerinin anlamlarına
bakalım:
Erkeklerin Kaşlarını Yukarı Kaldırması ve Gülümsemesi

Erkeklerin Kaşlarını Yukarı Kaldırması ve Gülümsemesi
Karşısındaki kadından hoşlandığını gösteren en büyük hareket kaşlarıdır. Eğer ki erkek sizi gördüğünde şaşırıp bir yandan da gülümsüyorsa, bu size ilgi duyduğunu gösterir. Bu hareketin karşılığında sizin de aynı şekilde davranmanız gerekiyor. Sadece 1, 2 saniye sürecek bu hareket, erkeğin size karşı bir adım atmasını sağlayabilir. Unutmayın, erkeklerin beden dili konusunda en güçlü silahlarından biri kaşlarıdır.
Erkeklerin Gözlerinin Odak Noktası

Erkeklerin Gözlerinin Odak Noktası
Kadınlarda biliyorsunuz ki ilk etkili yer gözleriydi. Aslına bakarsanız erkeklerde de durum öyle. Çünkü gözler yalan söylemez. Elbette söyleyenler vardır. Bunu çözmek için diğer beden dili hareketlerine bakmanız gerekiyor. Sadece tek bir noktaya odaklanarak, karşınızdaki kişinin sizden hoşlanıp hoşlanmadığını öğrenemezsiniz. Veya size ne söylemek istediğini doğru anlayamazsınız.

Biliyorsunuz ki iş görüşmelerinde, gözleriniz mutlaka karşınızdaki kişinin göz hizasında olması, başka bir yere kaymaması gerekir. Romantik ilişkilerde bu aynı değildir. Erkeğin gözü sürekli kadının dudaklarındadır. Hatta dudaklarınızdan aşağı doğru da kayabilir. Bu durumdan anlamanız gereken gayet basit, karşınızdaki kişi sizinle alenen ilgileniyordur. Özellikle aşık olan erkeğin beden dili gözlerden apaçık bellidir.
Erkeklerin Ayaklarının ve Diğer Uzuvlarının Yönleri

Erkeklerin Ayaklarının ve Diğer Uzuvlarının Yönleri
Aynı ortamda bulunduğunuzda erkeklerin hareketlerini gözlemlemelisiniz. Eğer ki bir erkek sürekli olarak sizin bulunduğun yöne doğru kendini döndürüyorsa veya aynı ortamda olmaya özen gösteriyorsa, bu sizden hoşlandığını gösterir. Tabii ki etrafınızdaki diğer arkadaşlarına olan karşı tavırlarını da süzmelisiniz.

Erkeklerin flört hareketleri konusunda bacaklarının ve diğer uzuvlarının duruşu önemli mesajları taşımaktadır. Davranışları size daha yakınsa ve karşılıklı konuşurken ayaklarının yönü size dönükse size karşı boş değildir. İnsan genellikle sevdiği kişilere doğru oturuş sergilerler. Buna bağlı olarak diğer uzuvları da aynı şekilde hoşlanılan kişiye doğru çevrilir. Bu gibi durumlarda karşınızdaki kişiyi deneyebilirsiniz. Yanınızda oturuyorsa karşınıza geçmesini isteyebilirsiniz. Eğer ki isteğinizi hemen yerine getiriyorsa bilin ki bu iş tamamdır.
Erkeklerin Kravat, Gömlek ve Pantolon Düzeltme

Erkeklerin Kravat, Gömlek ve Pantolon Düzeltme
Erkek karşı cinse ilgi ve saygı duyuyor ise en tipik haliyle üstünü başını düzeltir. Buradaki mesaj sana iyi görünmek istiyorumdur. Eğer ki karşınızda böyle nazik bir beyefendi varsa kaçırmamanızı tavsiye ederim. Saçlar için de aynı konu geçerlidir. Nasıl ki biz en az bir saat saçlarımıza vakit ayırıyorsak onlar da sevdiği kadına güzel görünmek için uğraşırlar. En azından sevgili olana kadar diyebilirim.

Yukarıdakilerin dışında ilginç bir bilgi daha vermek istiyorum. Yanınızda çoraplarını yukarı doğru çekmesi de sizinle ilgilendiğini göstermektedir. En güzel haliyle görünmek istedikleri için çoraplarını da düzeltirler. Ayrıca beyaz çorap giyen erkeklerin bunu daha sık yaptığını söyleyebilirim.
Erkeklerin Dik Duruş Sergilemeleri

Erkeklerin Dik Duruş Sergilemeleri
Erkeklerin bayanları etkilemek için kullandıkları en büyük silah, dik duruştur. Çünkü nasıl ki erkekler güçlü kadınlardan hoşlanır. Biz kadınlar da dik duran, bizi koruyup kollayabilecek erkekleri severiz. Daha özgüvenli görünen erkekler dikkatimizi çeker. (Daha özgüvenli görünmeyi sağlayacak beden dili tüyolarına buradan ulaşabilirsiniz.)

Erkekler dik duruş sergilerken kasları gerginleştiği için size daha da yakınlaşmaya başlayabilir. Ya da gözlerini sizin üzerinizde dolaştırabilir. Beden dili uzmanlarına göre bu pozisyon “görsel seyahat” olarak tanımlanır. Bu bakışlar aslına bakarsanız, sizi yanımda görmek istiyorum, partnerim olur musun tarzındadır. Bu yüzden eğer istiyorsanız olumlu yanıt vermeniz gerekiyor.
Erkeklerin Bacaklarının Ayrık Duruşu

Erkeklerin Bacaklarının Ayrık Duruşu

Çoğu hemcinsim bu duruma sinir olsa da erkek için bu duruş önemlidir. Çünkü sahip olduğu güçlü yanlarını ancak bu şekilde sergilediklerini düşünürler. Çoğu kadına göre itici gelen duruş, yukarıda dediğim gibi erkekler için bu durum bir güven halidir. Bunu yaparken aynı zamanda ellerini bellerine veya vücudundaki en güvendikleri yere koymaktan da çekinmezler. Burada aslına bakarsanız hem kendilerine hem de bedenlerine güvendikleri mesajını verirler. Kısacası dokunulmak istediklerini, kendilerine ilgi göstermemiz gerektiğini beden diliyle bize söylemeye çalışırlar. Bunlar tamamen bilinçsizce yapılan bilinçaltı hareketlerdir.
Erkeklerin Sakallarıyla Oynamaları

Erkeklerin Sakallarıyla Oynamaları
İşte erkek flört hareketleri listesinde ilk sıralarda yer alan konulardan birisi daha! Düşünen pozu sergileyen erkeklerin sakalları, kadınların saçları gibidir. Nasıl ki karşımızdaki kişiye kur yapmak için saçımızlar oynuyorsak, erkeklerin silahı da sakallarıdır diyebilirim. Tabii ki her sakalı ile oynayan erkek karşı cinse ilgi duyuyor değildir. Bunu anlamak için diğer bedensel hareketlerini de incelemeniz gerekir.

Bazı erkekler kadınları etkilemek için ya da onların kendileriyle ilgilenmesi için sakallarıyla oynarken bazıları ise kısık bakışlarla bakarak ilgi ister. Karşınızdaki kişiyi tanıyorsanız bunun ayrımını kolaylıkla yapabilirsiniz.
Erkeklerin Bacak Hareketleri

Erkeklerin Bacak Hareketleri

Erkekler bacakları genelde ayrık bir şekilde otursalar da üst üste de atabilirler. Burada size karşı ilgi besleyip beslemediğini anlamanız için üst bacağının yönüne dikkat etmelisiniz. Eğer ki bacağının ve ayağının yönü size dönük ise size karşı boş olmadığını anlayabilirsiniz.

Erkeklerin Göz Bebeklerinin Büyümesi

Erkeklerin Göz Bebeklerinin Büyümesi
Kadınlarda olduğu gibi erkeklerinde göz bebeklerinin büyümesi karşısındaki kadına ilgi duyduğu anlamına gelir. Fakat burada önemli olan normalden daha fazla göz kırpıyor olmasıdır. Bu yüzden erkeğin diğer etrafındaki kişilerle konuşuyorken, gözlerini çok kırpıyor mu gibi ayrıntılara dikkat etmeniz gerekir. Karşınızdaki erkek ne kadar cool olursa olsun, gözleri ile her şey apaçık ortaya koyacaktır. En önemli ayrıntı gözleri gözlerinizde olmasa dahi yüzünü başka yöne çevirmezler. Ayrıca aşık olan erkeğin beden dili nasıldır diyecek olursanız biraz gözlere odaklanmalısınız.

Erkeklerin Ceketinin Düğmeleri ile Oynaması

Erkeklerin Ceketinin Düğmeleri ile Oynaması
Erkekler genellikle karşı tarafın ilgisini çekmek için bu yola başvurur. Ceketinin düğmeleri ile oynayarak ilgi çekmeye çalışırlar. Bilinçaltına inecek olursak, elbiselerini çıkartmak istediklerini söyleyebilirim. Çünkü düğmelerle oynadıktan kısa bir süre sonra ya ceketini çıkartacaktır ya da önünü açacaktır. Burada bir dip not daha paylaşmak istiyorum.

Soğuk kış günlerinde eğer ki üşüyorsanız ve siz söylemediğiniz halde üzerindekini çıkartıp size veriyorsa bu iyiye işarettir. Çünkü hiçbir erkek sevdiği kadının üzerinde başka birisinin kazağı, ceketi olsun istemez. Bu yüzden de ilk kendileri davranarak size bu teklifi yaparlar.

Signing of RasitTunca Original
By Kar©glan

Başağaçlı Raşit Tunca
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi