Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Şeş Beş SCHESCH BESCH
Karoglan-1 
SCHESCH BESCH

EUZUBILLAHIMINISSEYTANIRRACIM
BISMILLAHIRRAHMENIRRAHIM

bele in tasbiru ve tettegu ve ye tüküm min fevrihim heza yümdidküm rabbüküm bihamseti elfin minel melaiketi müsevvimin

sadakallahul aziym --ali imran 125--

lebbeyk allahümme lebbeyk
Allahuekber Allahuekber la ilahe illlahuekber allahuekber velillahilhamd
allahumme salli alel mustafa
allahumme salli alel isa

Yolculugumuza basliyoruz

bismillahi allahuekber

yolculugumuz hemen bir sollama ile basliyor

ve hemen vitesi geri aliyoruz ve gecen ikihafta önceki yazimizda dedikki petrolu inceltin ve adrenalin seviyesine inceltinki büyük bir enerji haline dönüssün dedik

amma öyle bilim adamlari bunu arastiracak bulacak diye bekleyemeiz petrol bitincemi bulacaklar o yüzden hemen kolay yöntemini acikliyoruz

dedikki adrenalini göz salgilar peki göz niye salgilar dedik kan bürümesin gözü diye öyleyse göz ne ile algilar renk ile algilar iste göze kan basmasi demek kirmizi rengin gözde galip gelmesi demek amma bu disdan degil icten bir kirmizi rengin galip gelmesi demektirki adrenalin salgilanabilsin öyleyse ey bilim adamlari yapacaginiz islem petrolu adrenalin inceligine ulastirmak icin gözün sistemini olusturmak gözdeki ana damar sistemi gibi kac köseden olusacak bu kirmizi isigin tanka verilmesi yani tankin kac köseli olacagi gözün damarlarina göre isigin acisi ise kilcal damarlara göre olacak ve o islak toprak duvarli tankin icine aynen kan kirmizisini andiran kirmizi isik vererek petrolün adreanlin haline dönmesi saglancak yani bu haftaki bombamiz aynen sesch besch gibi oldu yani bir altili bir besli demektir tavlada sesch ve besch yani hem petolün en yüksek enerjisini acikladik hemde renklerinde bir enerji santrali olduklarini aciklamis olduk burada bilim adamlarina bir sesch besch attik buradan

gelelim simdi biraz dil bilgisine almancada ismin in halinde cogul isimdeki die takisi der haline dönüsür

yani ögrencilerin cantalari aciktir derken oradaki ögrencilerin takisi normalde die schüler dir amma bu cümlede ne oluyor der schüler haline dönüsür ha bundan kimene diyeceksiniz amma bir seyi anlatirken almanlarin dilinde her sey erkek ve disilikle aciklanir yani disil isimler die cogul isimlerin coguda die takisi alir yani die bunu visual olarak baktigimizda yani kadinsi sekilleri olan yani aynen eksi bir sistemi yani meslea kadin yüzükse erkek parmaktir meslea cicek kadinsa böcek erkektir derler türkler halbuki bu haftaki bombamiz iste ari iste karinca iste örümcek yani calisanlar aynen die schülerdeki gibidirler onlar bir topluluk halindedirler ve almancadaki gibi disidirler yani böcek erkek degildir amma ne zaman der olur dedik ismin in halini alinca yani böcek ne zaman erkek oluyormus böceklerin dedigimiz zaman yani ne demek bu erkek olamalari icin bir grubu olusturmalari lazim simdi televizyonda kanallari geziyordum allah cezalarini versin kilise kanalinin yanina gay denen sapiklarin kanalini koymuslar bunlar iste böcekligin degerini bilmeyen ahmak sapiklardirki böcekler karincalar hep biz kurali ile hareket eden varliklardir yani onlar biz diyerek erkek olmuslardir oysaki bu ahmaklar erkekken erkege yanasip kertenkele ve kerkinek kusunu olusturanlardir.

Bütün mürschidlerin tarif ettigi

sadiklarin menziline yettigi

Enbiyanin evliyanin gittigi

Özde ben insan olmaya geldim

serimi meydana koymaya geldim

ben bir zamanlar baktim bakildim

Nice yillar bir kemende takildim

o ascki mecazla yandim yakildim

özde ben bir insan olmaya geldim

serimi meydan koymaya geldim

süre geldim ask meyini icerek

her bir aki karasindan secerek

varlik daglarini gecerek

özde ben bir insan olmaya geldim

serimi meydana koymaya geldim

yani nedir sözümüz yolumuz iste rabbimiz bastaki ayeti kerimde bu haftaki meselemizi yolumuzu acikliyor.

biz bu yola basimizi koymaya geldik buda artik fazla oluyor diyenlere karsi su asagiya bir cizgi cekiyorum

bu cizgiyi bir schahi nakschibendi cekmisch birde onun son sofilerinden birisi Raschid sofisi cekiyor

-------------------------------------

bu cizgiyi gececek varsa gecsin gelsin yanimiza

bizi cenabi mevladan baskasi korkutamaz biz bu yola serimizi koymaya geldik

bektaschinin hz alinin yolundan muhammed mustafanin elinden olmaya geldik

özde bir insan olmaya geldik

gündüzümüzü karartanlara sabah olmaya geldik

iki günesin muhammed aleyhisselam ile isa aleyhisselamin yareni olmaya geldik.

karanliklarin icinde lamba tutmaya geldik

bir tepsi anahtar icinden iki avuc anahtar bize verildi

anahatari bizde olanlarin kalbini acmaya geldik

MUHAMMEDE UYANLAR ILE BU YOLDA SEFERI OLMAYA GELDIK

BIZ DIYEN ARILAR GIBI ER OLMAYA GELDIK

BIZ DIYEN KARINCALAR GIBI ER OLMAYA GELDIK

KALPLER KIRMAYA DEGIL GÖNÜLLER YAPMAYA GELDIK

SÖZDE INSAN OLMAYA GELDIK SÖZÜMÜZLE INSANLAR KIRDIK

ARTIK SÖZÜMÜZDE DURUP ÖZDE INSAN OLMAYA GELDIK

El fatiha maassalavat.

Başağaçlı Raşit Tunca

Kar©glan